Gündüz parkta, gece atölyede!

BURSA’da 7 ay öce eşi tarafından terk edilen 51 yaşındaki Nur Ayla Yücesan, kalacak yeri olmadığı için kendisi gibi eşi tarafından terk edilen 23 yaşındaki kızı Menekşe Akçaoğlu ve 9 aylık torunu ile kendilerine acıyan bir kişiye ait ayakkabı atölyesinde yaşıyor.

Gündüz parkta, gece atölyede!
Eklenme Tarihi : 22 Ağustos 2013 11:40
BURSA’da 7 ay öce eşi tarafından terk edilen 51 yaşındaki Nur Ayla Yücesan, kalacak yeri olmadığı için kendisi gibi eşi tarafından terk edilen 23 yaşındaki kızı Menekşe Akçaoğlu ve 9 aylık torunu ile kendilerine acıyan bir kişiye ait ayakkabı atölyesinde yaşıyor. Nur Ayla Yücesan ile kızı ve torunu, gündüz imalat yapıldığı için ayrıldıkları atölyeyi gece yatmak için geliyor. Yücesan, “Gün içerisinde kızım ve torunum ile parka gidiyoruz. Burada kalıyoruz. Havalar soğuduğu zaman ne yapacağımızı düşünüyorum. Bu şekilde yaşamak zoruma gidiyor. Utanıyorum ama ne yapayım, mecburum” diyerek yakındı.

Nur Ayla Yücesan, ikinci evliliğini yaptığı emekli öğretmen Zeki Yücesan ile bir yıl önce Düzce’den Bursa’ya geldi. Merkez Yıldırım İlçesi’nde kirada yaşayan çift arasında, iddiaya göre Zeki Yücesan’ın ilk eşinden gelen çocuklarının kendisini istememesi sonucu sorun çıkmaya başladı. Yaklaşık 5 ay önce eşinin evi terk etmesi üzerine yalnız kalan Nur Ayla Yücesan, kendisi gibi eşi tarafından terk edilen kızı Menekşe Akçaoğlu ve 9 aylık torunu Arif Kağan’ı da yanına almak zorunda kaldı. Hiç bir sosyal güvencesi olmayan, yaptığı örgüleri satarak para kazanmaya çalışan Nur Ayla Yücesan, kirasını ödeyemediği ev sahibi tarafından evden çıkartılınca ortada kaldı.

KIŞIN NE OLACAK?

Sokakta yaşamaya başlayan Nur Ayla Yücesan ile kızı ve torunun imdadına, kendilerine acıyan ve adını vermek istemeyen bir ayakkabı imalatcısı yetişti. Bu kişi, gündüz ayakkabı üretimi yaptığı iş yerinde bu ailenin gece kalabileceğini söyledi. Üç aydır gündüzleri sokakta gezdiklerini, akşamları ise ayakkabı imalathanesinde kaldıklarını söyleyen Nur Ayla Yücesan şöyle dedi:

“Yaptığım örgüleri satarak kazandığım para ile karnımızı doyuruyoruz. Geceleri imalathanede kalıyoruz. Gündüzleri ise parkta oturuyoruz. Burada örgü yapıyoruz. Havalar sıcak olduğu için bu zamana kadar sıkıntı yaşamadık. Kış geldiği zaman ne yapacağımızı bilmiyoruz. Gündüz gidecek hiç bir yerimiz yok. Ortada kaldık.”

Nur Ayla Yücesan ve kızı Menekşe Akçaoğlu, yetkililerin kendilerine sahip çıkmasını istedi.

 

    

Haber Yorumlar5
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Di4er Haberler
saat saat haber
astroloji
Burç Yorumları
Burç Yorumları
sosyal medya
kent rehberi
Turizm Rehberi
Bursa'da gezilmesi gereken her yer ve her şey!
Nöbetçi Eczaneler
Acil ihtiyaçlarınız gün gün nöbetçi eczaneler.
Telefon Rehberi
Bursa telefon rehberi.
Otel Rehberi
Herkes için otel rehberi. Bursa otellerini inceleyin.
Şehir içi Ulaşım
Şehir içi Ulaşım Rehberine mutlaka göz atın.
Bizi Takip Edin
Kapat

Bursaburada.com'u Sosyal Medya'dan takip edin!